Valid HTML 4.01 Transitional

Ověřit CSS!
Mapa webu     Kontakt     Chyba?

Glossary ico
         Glosář

Náhodný výběr:

Rozloučení
26.8.2010
Rozloučení

Zvony, je? odzvoní zimě
26.8.2010
Zvony, je? odzvoní ziměVše o Glosáři
helpless

Tímto jubilejním prvním článkem bych Vám, milí čtenáři, rád pověděl, proč jsem se rozhodl spustit tuto sekci webu, vysvětlil, jak ji používat, a prozradil, proč tu dodnes jí podobná sekce nebyla. Dovolím si Vám tak trochu vložit slova do úst, a učiním z informačního článku dialog mezi zvídavým čtenářem a autorem.

Co to vlastně ten "glosář" je?

Glosář je z definice soubor glos. A glosa je historicky jakási poznámka na okraji, jejímž účelem je něco v textu objasnit. Já však v tom slově cítím spíše jeho modernější význam, ale nebudu jej svazovat přísnou definicí novinářského útvaru. Glosou budu rozumět nedlouhé vyjádření na dané téma - a ta se budou opravdu velmi různit.

Jaký je význam glosáře na fotowebu?

Ač se to možná na první pohled nezdá, je výrazem mé vděčnosti. Vzpomínám totiž na mnoho okamžiků, kdy jsem chtěl rozšířit objem svého vybavení nějakým kvalitním kouskem, či řešil nějaký problém, a mou jedinou záchranou v těch chvílích bezradnosti bylo pročítání internetových fór, diskuzí, recenzí výrobků, nebo dokonce položení otázky zkušenějšímu. Dobře si uvědomuji, že každý takový příspěvek si vyžádal kus práce, některé více, v případě obsáhlých recenzí a srovnávacích testů, jiné méně, v podobě příspěvků v diskuzích na dva řádky, ale všechny je spojovalo jedno - lidé je dělali pro druhé. Jedni nezištně, druzí z povolání, ale pokaždé pro druhé. A já bych se rád světu tak trochu odvděčil za to, jak mi pomohl, a podělil se o zkušenosti své. Jeden totiž nemusí být špičkovým odborníkem, aby mohl radit druhým, úplně stačí, když úspěšně prošel zápasem s nějakou chybou, se kterou zápolí i jiní, a jeho několik slov jim může velmi ulehčit.

Jaké články se tu tedy budou objevovat?

Předpokládám, že tématicky budou naplňovat rozdělení do čtyř kategorií.
Názory a postřehy - obsahem této kategorie se stanou články, které rozhodně nepokládám za obecnou pravdu, ale považuji náměty, kterými se zabývají, za nevhodné k tomu, aby upadly v zapomnění. Možná přijdete na to, že jsem zatvrzelý staromilec, který nepatří do této doby, ale na to já odpovídám jednoduše - je špatné neplout po proudu, když máte pádné argumenty?
Recenze a hodnocení - zde se budu snažit vypovědět těm, kteří by měli zájem koupit nějaký kousek vybavení, který já už měl tu čest používat, jak se s ním pracuje, a objektivně zhodnotit jeho vlastnosti, v nejlepším případě ukázat reálné výsledky, které podává.
Návody a rady - zde budou postupy vedoucí k cíli. Lépe snad tuto kategorii definovat neumím. Nezřídka se člověku stane, že se zasekne na jednom místě, a neví kudy dál, i když stačí jen maličké popostrčení - a právě o něj já se vynasnažím, protože mně samotnému mnohokráte pomohlo.
Ostatní - někdy však budu chtít napsat článek, který se obsahem nevejde ani do jedné z předchozích kategorií. Takovým článkem může být například akutuální oznámení o akci či článek zábavného charakteru.

K čemu glosář používat?

Budu jen rád, když Vám články z mého glosáře pomohou, nebo alespoň zpříjemní chvíle strávené u počítače. Ať už tak nebo tak, každý článek je vybaven vlastním diskuzním vláknem. To je místo, které je nedílnou a neméně klíčovou součástí glosáře než samotný článek. Možná totiž ve článku neodpovím přesně na Váš nevyslovený dotaz, ale jen na něco jemu velmi blízkého - a právě proto můžete svou otázku, postřeh či názor vložit do diskuze, kde se o ní můžete pobavit s autorem i jinými čtenáři. A jak známo - kdo se neptá, nic se nedozví.Diskuze:
Přezdívka: Text:
Ověřovací kód: 6 + 4 =
Veškerý obsah, design a kód jsou duševním vlastnictvím autora!
V případě zájmu o využití jejich částí k jiným než soukromým účelům, mě neváhejte kontaktovat na:
e-mailu: simahnyk@seznam.cz
ICQ: 301-524-126     status