Valid HTML 4.01 Transitional

Ověřit CSS!
Mapa webu     Kontakt     Chyba?

Glossary ico
         Glosář

Náhodný výběr:

Levitující
26.8.2010
Levitující

Můj ?ivel
30.9.2010
Můj ?ivelZahradní kůlnička aneb Několik nástrojů

Již drahnou dobu na svém webu mám několik stránek, které jsou z jeho konzistentní podoby úplně vyčleněné a veřejnosti jsem o nich nepověděl. Používal jsem je sám, protože to byly jen během chvilky vytvořené maličkosti, které mi pomohly v tom či onom. Ale nedávno jsem si řekl, že by se třeba mohly hodit i někomu jinému. Proto Vám je, milí návštěvníci, dávám k dispozici. Protože bych rád předešel přetížení webu jejich intenzivním užíváním a nerad bych Vám znepříjemňoval jejich použití různým opisováním obrázků či počítáním, nechávám je mimo temné prostředí Šímova webu. Pokud byste si přesto přáli pracovat s nimi vedle polovičního pohledu sličné slečny nalevo, nebo pokud byste uvítali nějaké vylepšení některého z nástrojů, nebo dokonce měli nápad na vlastní užitečný nástroj, neváhejte mi napsat do komentářů pod článkem. :-)

  • Barvičky - Maličká pomůcka pro ty, kteří si chtějí jen rychle ověřit, jak vypadá barvička zadaná šestimístným hexadecimálním kódem či osmibitovými úrovněmi tří barev. Můžete ji také použít, pokud se chcete naučit význam šestnátckového kódu a potřebujete si ověřit své výsledky. :-)
  • Hod mincí - Toto je náhodný generátor rozhodnutí mezi dvěma možnostmi. Už se Vám někdy stalo, že jste měli dilema, které nevyřešily ani urputné nájezdy rozumu, ani konzultace s pocity? Hoďte si virtuální mincí s trochou grafické parády a možností nastavování! :-) (Vysvětlivky: počet iterací = počet hodů mincí pro statistiku, jemnost = počet hodnot, kterých může jeden hod nabývat [výsledkem je tak jako tak vždy panna či orel], dle strany = sloupeček má barvu podle strany, pro kterou svědčil, odstín = sloupeček má odstín podle své výšky)
  • DEdiakritikovač - Už se Vám někdy stalo, že jste si psali s někým na ICQ a on používal jiného klienta, který z písmenek s diakritikou vyrobí nečitelnou změť? Nebo jste psali dlouhou zprávu někam jinam, kde si s diakritikou nerozumí, a tato skutečnost Vám úplně vypadla z hlavy? Netrapte se ručním odstraňováním diakritiky - použijte DEdiakritikovač. :-)
  • Zjisti IP - Už se Vás někdy někdo, ať už kamarád či servisní technik, dotazoval na Vaši IP a Vy jste mu neustále opakovali svých 192.168.0.2, při čemž on Vás přesvědčoval, že to není to správné číslo, že nechce adresu Vaší LAN? Pak můžete použít tento nástroj, který Vám poví IP adresu, pod kterou jste vidět "ze světa". Mimo to také přidá hostname a informaci o tom, jak se světu hlásí Váš prohlížeč. :-)
  • Procvičování příkladů - Máte doma školou povinného mezi třetí a pátou třídou? Potřebuje procvičovat početní příklady? Nemusíte se namáhat s hledáním v učebnicích nebo vymýšlením vlastních, použijte tento nástroj! Jde o generátor testů s náhodnými příklady o zvolených parametrech, který nakonec samozřejmě ukáže jednotlivé chyby a úspěšnost. :-)
  • Řetězové zlomky - Postavil Vás někdo před problém výpočtu řětězového zlomku? A jednotlivých konvergentů? A chcete je vidět graficky? Pak můžete použít tuto maličkost, která vznikla jako zápočtový prográmek na algebru. :-)
  • Zobraz zdrojový kód - Už vám někdy přišel podezřelý odkaz do e-mailu? A už někdy byl přesně na hranici vaší zvědavosti a obav jej otevřít? Tento nástroj vám bezpečně zobrazí pouze textovou verzi zdrojového kódu, díky němuž můžete posoudit, co stránka má v úmyslu.
  • Skládání kmitů - Slyšeli jste už někdy pojem Lissajousovy obrazce? Pokud ano, možná víte, že jde o trajektorie objektů konajících složené kmity. Tento jednoduchý skript umí obrazce podle zadaných rovnic kolmých kmitání vykreslit. Zajímavostí je, že vznikl díky nápadu, který mě trknul jednoho dne v tramvaji, když jsem jel kmitání vyučovat. :-)

Nějaké nástroje třeba časem přibudou nebo se změní, proto upozorňuji na možné změny v tomto článku, které však vždy ohlásím v Archivu novinek. A jak jsem napsal - neváhejte se ozvat, pokud Vám nějaká šikovná maličkost chybí. :-)Váš Šíma
Diskuze:
Přezdívka: Text:
Ověřovací kód: 0 + 0 =
Veškerý obsah, design a kód jsou duševním vlastnictvím autora!
V případě zájmu o využití jejich částí k jiným než soukromým účelům, mě neváhejte kontaktovat na:
e-mailu: simahnyk@seznam.cz
ICQ: 301-524-126     status