Valid HTML 4.01 Transitional

Validate CSS!
Site map     Contact     Bug?

Glossary ico
         Glossary

Random selection:

White
30.9.2010
White

Among the blossoms
26.8.2010
Among the blossomsI apologize, english version is not available yet.

Discussion:
Nick: Text:
Confirm: 9 + 7 =
Tazatel
13.11.2012, 21:52
Chápu vaši myšlenku, ale pořád se mi nedaří dát dohromady myšlenku a dílo. Píšete \"Já hledám krásu v lidech.\" a \"Jedni se na stejnou dívku dívají jako na ničím výjimečnou osobu, které si skoro nevšimnou, jiní ji dokonce pomlouvají pro její bříško (atd.)\" ale zároveň \"Nějaký detail\" tedy ano, našel jste krásu v nějaké z Vašich modelek, ale zobrazil jste hlavně ten krásný detail a nám, divákům, to předává pouze ten objevený detail, ta část pochopení a ocenění Vašeho \"objevu\" v celku a tím celá ta změna pohledu, nám, divákům, je upřena. Což mi přijde škoda, ale možná se mi prostě jen nedaří to vidět a příliš se mi to rozptyluje na části.

P.S.: Neplánujete přidat nějaké RSS/newsletter nebo něco podobného? Vaše tvorba je sice pěkná, ale pomalá a chodit kontrolovat novinky je trochu nepraktické.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sima
17.10.2012, 19:27
Vážený Tazateli,
Nemám proč se urážet - slušně podaný názor je přece nesmírně důležitou částí diskuze. Děkuji za něj.
Obávám se však, že naše názory se nebudou různit tolik, jak by se na první pohled mohlo zdát - on jen jazyk není dokonalou formou komunikace, takže co čtenář, to možný výklad, ať se autor snaží formulovat myšlenku jak jen precizně to v útvaru, který zvolil, jde.
Myslím, že jakýkoli pohled na věc vždy bude jen souborem vybraných částí. Když malíř maluje krajinu, maluje ji z jednoho stanoviště, odkud vypadá překrásná, ale nezachytí skutečnost, že za prvním stromem se válí jehly, které tam nechali narkomani, a odpadky, které táborníci nějak zapomněli odvézt. Pokud to tedy nebyl kubista, ale ani on nemůže zachytit vše. Když hudebník skládá text, zmíní se o smutku a rozervání mladíka, kterého opustila dívka, a možná, pokud dokáže něco skrýt mezi řádky, přidá zmínku o vzájemné lidské nenávisti - ale nemůže už do svého textu zakomponovat mladíkovo prozření a posílení, které mu stejná událost přinesla. Je jednoduše svázán stopáží písně a vyjadřovacími prostředky. A tak by se dalo pokračovat... Pakliže tedy fotograf fotografuje svůj objekt, vybere vždy jen nějakou jeho část. Nějaký detail.
Ale právě ve volbě těch detailů spočívá můj pohled na věc. Jedni se na stejnou dívku dívají jako na ničím výjimečnou osobu, které si skoro nevšimnou, jiní ji dokonce pomlouvají pro její bříško, které není ploché, boky, které jsou snad až příliš zakulacené, pro její sestřih, křivé nohy, ... lidé si prostě umějí snáze najít chyby, které by mohli vyčíst, než přednosti, kterým by se mohli poklonit. Modelky, které jsem měl v článku na mysli, jsou polem virtuální osobnosti, které jsou jednak vybírány pro co možná nejlepší kombinaci všech detailů, a jednak je jejich podoba velmi silně dotvářena do až nerealistických výsledků.
Nemyslím tak, že je mé tvrzení nekonzistentní. Prodejci hledají krásu mezi lidmi. Já hledám krásu v lidech. :-)

Snad se mi podařilo alespoň maličko objasnit svá slova. Děkuji za návštěvu a přeji hezký zbytek dne.
Šíma
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Tazatel
17.10.2012, 18:39
Vážený autore, nerad bych urazil, ale sám píšete \"Nejsou vybírané jako zboží pro své prodejní parametry jako výška, BMI, souměrnost obličeje, ... \" ale přitom se ve Vašich černých čtvercích vyskytují vybrané detaily (chodidlo, krk, oko. Není to snad výběr těch \"dobrých\" částí? Tedy neděláte to samé, jen že místo vybírání celé modelky si vybíráte jen části? Jinak gratuluji k povedenému dílu.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
All the contents, design and code are spiritual property of the author!
In the case of intention to use particular parts of the web for other than personal purposes, feel free to contact me via:
e-mail: simahnyk@seznam.cz
ICQ: 301-524-126     status