Valid HTML 4.01 Transitional

Ověřit CSS!
Mapa webu     Kontakt     Chyba?

Glossary ico
         Glosář

Náhodný výběr:

Andílek mezi námi
29.8.2010
Andílek mezi námi

Úroveň po úrovni
26.8.2010
Úroveň po úrovniO mně
Uvadání (fotografie)

Já, mladík s duší dítěte, přesto mám mysl starce.

Já, suchý logik, přesto nebývale mocně cítím.

Já, vzdav se planých nadějí, přesto chci růst.

Já, neochvějný suverén, přesto jsem pln pochybnosti.

Já, chápaje svět skrze vědu, přesto žasnu nad krásou okamžiku.

Já, jsa tichou vrbou, pokládám za prokletí nesmět promluvit.

Já, prostý hlupák, klesám pod tíhou mýlky druhých...Antoine de-Saint Exupéry: " 'Budeš tedy soudit sám sebe,' odpověděl král. 'To je to nejtěžší.' "

Naprosto souhlasím s výše uvedeným citátem z knihy Malý princ - a tak si nejspíše dovedete předtavit, jak je pro mě obtížné odpovědět Vám na otázku, kdo jsem. Říkám o sobě, krom toho, co je psáno v úvodu, že jsem prazvláštní tvor. Slyšet se o mně dá ledascos, ale já sám říkám, že slovem "svět" je označován pouhý subjektivní vjem objektivní reality a tudíž vždy bylo a bude tolik světů, kolik živoucích myslí. Ctnosti jednoho světa mohou být v druhém neřestmi a naopak; aby však nevznikl chaos, přece jen musí být něco, co je všechny spojuje. A hledání toho čehosi je podle mě jedním dobrým důvodem, proč nad nikým nelámat hůl a proč si vážit toho, že člověk kolem sebe má osoby, které má rád. Může tomu tak být jen proto, že jejich světy se v něčem podobají tomu jeho.

Krom toho, při jednom z hovorů s dávným přítelem jsem řekl, že neexistuje právo soudit. To proto, že každý člověk má tolik tváří, v kolika společnostech se vyskytuje. Vždyť kdo se ve společnosti pustí do rozhovoru, jaký obvykle věnuje mezi čtyřma očima příteli? Kdo bude jednat s vlastním otcem jako s klientem? Jenže právě proto nelze člověka soudit. Lze se vyjádřit k jedné nebo více z jeho tváří, které nám ukázal. Tváře mají své rysy, vlastnosti, zvláštnosti. Tváře samy o sobě ano. Ale podle mého se samotná lidská bytost skrývá ve spojení všech těch tváří. A proto není možné soudit ji - ona totiž ani nemůže odhalit všechny své tváře jedinému člověku. Co je však ještě zvláštnější, je zamyšlení nad tím, jak člověk může poznat sám sebe. Vždyť do své tváře člověk nevidí. K tomu potřebuje zrcadlo. A střípky toho zrcadla jsou zase jen lidé kolem něj. Proč střípky? Protože když se člověk zhlédne ve střípku z velkého zrcadla, vidí jen ten kousek sebe. A kousek, který vidí, je orámován a zpitvořen tvarem samotného střípku - což je odkaz toho, kdo soudí. Možná byste mi vy mohli povědět, kdo vlastně jsem...

Ale přesto existují jistá nezpochybnitelná fakta:

  • 25.7.1990 - den, kdy jsem se narodil
  • 1.9.1996 - den, kdy jsem zahájil školní docházku na Základní školu Teplice nad Metují
  • 1.9.2001 - den, kdy jsem zahájil studium osmiletého všeobecného Gymnázia Broumov
  • 20.5.2009 - den, kdy jsem odmaturoval z fyziky, matematiky, informatiky, anglického a českého jazyka
  • 24.9.2009 - den, kdy jsem zahájil studium oboru Fyzika zameřená na vzdělávání (Fyzika-matematika pro SŠ) na MFF UK
  • 18.6.2012 - den, kdy jsem úspěšně složil státní zkoušku z fyziky, obhájil bakalářskou práci a získal tak titul Bc. na MFF UK

Více se dočtete v mém životopisu. Některé osobní údaje byly z této veřejné verze vypuštěny.

Pokud Vás na stránkách něco zaujalo, chtěli byste mi sdělit svůj postřeh či názor, nebo byste si prostě jen rádi promluvili, je tu připravena stránka s mými kontakty.

Veškerý obsah, design a kód jsou duševním vlastnictvím autora!
V případě zájmu o využití jejich částí k jiným než soukromým účelům, mě neváhejte kontaktovat na:
e-mailu: simahnyk@seznam.cz
ICQ: 301-524-126     status